Rajdowy weekend za nami

21-22.04.2018 odbyły się I rundy Mistrzostw Polski i Czech, gdzie rywalizowali nasi zawodnicy.

W Polsce odbył się Rajd Świdnicki, I runda RSMP i II runda HRSMP, który zgromadził na starcie 46 załóg rywalizujących w RSMP i 24 załogi rywalizujące w HRSMP. Wśród obu mistrzostw mieliśmy swoich reprezentantów, którzy ze zmiennym szczęściem rywalizowali na dolnośląskich trasach. W RSMP wystartowali Dariusz Poloński (A.Śląski)/Łukasz Sitek Ford Fiesta R5, Michał Uliarczyk (Moto Sport Gliwice)/Zbigniew Cieślar Peugeot 208, Tomasz Sztwiertnia/Krzysztof Pietruszka Honda Civic. Do mety dotarł tylko Zbyszek Cieślar, który zajął 18 miejsce w generalce i 6 w klasie 4. Rajd wygrali Grzegorz Grzyb/Robert Hundla Skoda Fabia R5.

W HRSMP reprezentował nas Marcin Kowalik, który pilotował Marcina Gaciarza w Nissan Sunny GTI. Załoga zajęła 3 miejsce w klasie PZM 6.

W Czechach odbyła się I runda Mistrzostw Czeskiej Republiki, Rallye Šumava Klatovy. W rajdzie tym startował Marcin Szeja ze swoim bratem Jarosławem w Fordzie Fiesta R5. Polacy przez cały rajd kręcili się w okolicach 10 miejsca w klasyfikacji generalnej rajdu. Udało się im wskoczyć do 10-tki, bo zakończyli swoje zmagania na 8 miejscu. Rajd wygrała załoga Jan Kopecky/Pavel Dresler Skoda Fabia R5.