Emocje w Polsce i Europie

Dwa weekendy rajdowe za nami, w których brali udział nasi zawodnicy ze zmiennym szczęściem.

W Polsce odbyła się I runda RSMP Rajd Świdnicki, który pokazał jak będzie wyglądać rywalizacja w tym sezonie w Polsce. Do walki o tytuły włączyli się również nasi zawodnicy - Zbigniew Cieślar, Sebastian Frycz i Marcin Kowalik.

Rajd wygrała załoga Miko Marczyk/Grzegorz Gospodarczyk Skoda Fabia R5. Zbigniew Cieślar razem z Łukaszem Biśkiniewiczem Hyundai i20 zajęli 4 miejsce, do podium brakło im 5 sekund. Sebastian Frycz wraz z Maciejem Wodniakiem Subaru Impreza zajęli 7 miejsce w rajdzie. Do mety niestety nie udało się dojechać Marcinowi Kowalikowi, który pilotował Marcina Gaciarza. Załoga jadąca Nissanem Sunny musiała się wycofać z rajdu po OS 3.

Na Wyspach Kanaryjskich odbyła się II runda RME - Rally Islas Canarias, w której brał udział Łukasz Sitek pilotując Dariusza Polońskiego. Załoga wystartowała samochodem Fiat Abarth 124 R. W pierwszym dniu rajdu załoga miała pewne przygody, ale w drugim dniu rajdu już pewnie jechali "swoje" i dzięki temu uplasowali się na 3 miejscu w Pucharze Fiata Abarth. Załoga w tym roku planuje jeszcze kilka startów w Mistrzostwach Europy.